• Wpisów: 46
 • Średnio co: 75 dni
 • Ostatni wpis: 9 lat temu, 18:38
 • Licznik odwiedzin: 62 593 / 3528 dni
 
muzyk
 
Ostatnio byłem w EMPIK'u i poszedłem z ciekawości do książkowego działu "muzyka". Niestety większość pozycji jakie tam znalazłem to biografie i encyklopedie. Zapewne są wyspecjalizowane księgarnie muzyczne jednak brakuje zawodowych i ogólnie dostępnych pozycji dla tych co chcą się nauczyć produkcji muzycznych. Jeden mały regał w jednym z największych EMPIK'ów w mieście z książkami, które raczej nic nie dają woła o pomstę do nieba. Będąc w Londynie poszedłem do takiej specjalnej muzycznej księgarni i tak na prawdę nie wiedziałem co mam kupić. "Jak pisać piosenki na gitarę, fortepian", "Jak pisać hitowe teksty", podręczniki dla realizatorów dźwięku, podręczniki do konkretnych programów jak Cubase czy Pro-Tools. To czego u nas chociażby graficy mają pod dostatkiem dla swoich Photoshop'ów muzycy mają jak na lekarstwo. Wielka szkoda i tylko dzięki magazynom takim jak Future Music, Estrada i Studio czy nawet DJ Magazyn można się czegoś więcej dowiedzieć o robieniu muzyki, poznawaniu programów, instrumentów itp. Mimo że youtube jest wyśmienitym źródłem informacji to przecież nie wszystko tam znajdziemy, często musimy wiedzieć czego szukać a w imię idei "piractwo jest be" raczej unikamy ściągania pirackich e-book'ów.
Domyślam się że dla wydawców książek to nadal mały lub po prostu nieznany rynek ale może warto było by się zainteresować również i tym. Mój blog to tylko kropla w morzu informacji. Magazyny to wyrywkowe informacje często już dla zaawansowanych. Dobry podręcznik, nawet jeżeli jest przedrukiem zagranicznej publikacji wydaje się skarbem. W Londynie wyszedłem z księgarni z trzema pozycjami zasmucony że nie mogłem sobie pozwolić na kupno większej ilości książek...

przy okazji to jest to co znalazłem w internetowej księgarni merlin merlin.pl/(…)1430.html…

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 • awatar
   
   
  guitarboy
  Amen.
  Zgadzam się w zupełności.
  Dlaczego dzieci fotki.pl i photoshopa mają od licha i ciut ciut pozycji dla siebie, a ja, prosty człek z gitarą w łapce nie mogę dostać żadnej książki, która pomogłaby mi napisać jeden zwykły song?
  Chore.
  Ale, no cóż, żyjemy w Polsce, tutaj nie ma pojęcia absurdu.
   
 •  
   
  @mężatka: Gdyby było tam cieplej to kto wie :)
   
 • awatar
   
   
  narzeczona
  to zamieszkaj w londynie